Ładowanie...
Ul. Gorzowska 7, 65-127 Zielona Góra
+(48) 695 104 574
pl en de de

Aktualności

Moja rola polega na przekuwaniu marzeń w rzeczywistość. Rozmowa z Tomaszem Niedźwieckim, Specjalistą ds. Sprzedaży w WestaTre

Tomasz Niedźwiecki to nasz ekspert odpowiedzialny za rozwój rynku na południu Polski. Choć dołączył do nas niedawno, ma już za sobą wiele rozmów z Klientami oraz udział w najważniejszym wydarzeniu tego kwartału – targach BUDMA 2024 w Poznaniu. W krótkim wywiadzie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości budownictwa modułowego oraz możliwościach, jakie oferujemy jako WestaTre – ekspert od realizowania marzeń naszych Klientów o własnym domu. Zapraszamy do lektury.

Tomaszu, witamy na pokładzie. Zacznijmy od przedstawienia Ciebie naszym odbiorcom. Możesz nam opowiedzieć więcej o swojej roli w WestaTre i regionie, za który jesteś odpowiedzialny?

Oczywiście. Moim głównym zadaniem w WestaTre jest wprowadzanie naszej marki na nowe szczyty – dosłownie i w przenośni. Jako osoba odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych Klientów oraz pielęgnowanie relacji z naszymi dotychczasowymi partnerami, skupiam się na koordynowaniu procesów sprzedaży w jednym z najbardziej malowniczych regionów naszego kraju – południu Polski.

Nasze domy modułowe, które łączą w sobie nowoczesność i harmonię z naturą, znajdują swoje idealne miejsce wśród górskich krajobrazów, nad brzegami jezior czy w sercu lasów. Moim zadaniem jest realizacja marzeń naszych Klientów o własnym domu albo szybko zwracającej się inwestycji, bo trzeba przyznać, że region południowy również z tego słynie.

Przeczytaj również: Nowoczesne stodoły w górach. Zobacz nasze najciekawsze realizacje


Czy przed dołączeniem do zespołu WestaTre miałeś już doświadczenie w pracy z domami modułowymi na konstrukcji drewnianej, czy to dla Ciebie nowość?

Moja przygoda z branżą nieruchomości i budownictwem ma już swoją historię. Przed dołączeniem do zespołu WestaTre, moja kariera koncentrowała się głównie na sektorze nieruchomości, gdzie zajmowałem się koordynacją prac wykończeniowych w mieszkaniach oraz analizą rynku. To doświadczenie pozwoliło mi zgłębić wiedzę na temat różnorodnych materiałów budowlanych oraz technologii wykończeniowych, co okazało się solidnym fundamentem do zrozumienia procesów budowlanych.

Choć branża domów modułowych na konstrukcji drewnianej jest dla mnie stosunkowo nowym obszarem, odkrywam w niej wiele punktów wspólnych z tradycyjnym budownictwem, które znam z przeszłości. Fascynuje mnie, jak innowacyjne podejście w domach modułowych WestaTre łączy się z klasycznymi metodami, tworząc coś wyjątkowego i zrównoważonego. To dla mnie ciekawe wyzwanie i szansa na dalszy rozwój w tej dynamicznie zmieniającej się branży.

Tym, co interesuje naszych Klientów najczęściej, jest standard wykończenia naszych domów. Czy możesz przybliżyć osobom zainteresowanym, jakie opcje wykończenia mogą wybrać w WestaTre?

W WestaTre naszym priorytetem jest dostarczanie domów, które nie tylko zachwycają swoją architekturą, ale również standardem wykończenia. Każdy nasz dom jest dostarczany w stanie deweloperskim, który jest porównywalny do tego, z jakim większość Klientów spotyka się przy zakupie mieszkań. Oznacza to, że nasze domy w chwili oddania mają kompletnie rozprowadzoną hydraulikę, elektrykę, zamontowane okna, drzwi wejściowe oraz niezbędne instalacje. Ściany są wykończone płytami gipsowymi, co daje naszym Klientom swobodę w personalizacji wnętrz według własnych upodobań.

Co więcej, chcemy, aby nasi Klienci mieli możliwość dopasowania domu do swojego unikalnego stylu życia i gustu. Dlatego oferujemy opcję wykończenia „pod klucz” w czterech różnych wersjach stylistycznych. Od luksusowych wykończeń a’la marmur i złocenia, po bliższe naturze aranżacje w stylu boho, wykorzystujące drewno i zieleń, aby odzwierciedlić i wzmocnić połączenie z otaczającym środowiskiem.

Trzeba podkreślić, że nasza oferta wykończenia jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale również wysokiej jakości. Dzięki współpracy z zaufanymi dostawcami i doświadczonymi wykonawcami, którzy znają nasze produkty, jesteśmy w stanie zapewnić wykończenie, które spełnia najwyższe standardy estetyki i funkcjonalności. Z dumą mogę polecić nasze usługi, ponieważ wiem, że każdy detal jest przemyślany, a realizacja projektu odbywa się szybko i sprawnie, co jest naszym znakiem rozpoznawczym.

Jesteś z nami już parę miesięcy, byłeś też na targach BUDMA w Poznaniu. Z jakimi innymi pytaniami i wątpliwościami Klientów, dotyczących budownictwa modułowego, masz do czynienia?

W naszych rozmowach z Klientami często napotykamy na pytania dotyczące bezpieczeństwa i trwałości domów modułowych zbudowanych z drewna. W Polsce tradycyjnie dominowały budynki z cegły czy silikatu, które są postrzegane jako synonimy solidności. Drewno, choć kojarzone z ciepłem i naturalnością, bywa mylnie uznawane za materiał mniej stabilny.

Jednakże, warto zauważyć, że w wielu regionach świata, szczególnie tam, gdzie warunki klimatyczne są ekstremalne – jak w Norwegii, Szwecji czy Islandii – budownictwo drewniane jest nie tylko popularne, ale i sprawdzone. Domy modułowe WestaTre, stawiane w miejscach narażonych na silne wiatry czy obfite opady śniegu, doskonale sobie radzą, co potwierdza ich wysoką wytrzymałość i adaptacyjność do trudnych warunków.

Nasi Klienci, decydując się na lokalizacje takie jak góry czy wybrzeża, mogą liczyć na domy, które nie tylko pięknie komponują się z otoczeniem, ale są również bezpieczne i trwałe. Dajemy 30-letnią gwarancję na nasze konstrukcje, co jest najlepszym dowodem na ich solidność i trwałość.

Chcemy rozwiewać wszelkie wątpliwości i pokazać, że nowoczesne budownictwo modułowe na konstrukcji drewnianej to nie tylko ekologiczna i energooszczędna opcja, ale przede wszystkim bezpieczna, ciepła i odporna na ekstremalne warunki. Naszym celem jest przekonanie Klientów, by odrzucili nieaktualne przekonania i z ufnością podchodzili do innowacyjnych rozwiązań, które oferujemy.

Jak długo trwa proces budowy i montażu domu modułowego WestaTre, i co powinni wiedzieć Klienci planujący taką inwestycję?

Budowa domu modułowego z WestaTre to proces szybki i efektywny, który dostarcza naszym Klientom nie tylko wysokiej jakości domy, ale także oszczędność czasu. Od momentu rozpoczęcia produkcji do finalnego montażu na działce Klienta, cały proces trwa zazwyczaj kilka tygodni, w zależności od rozmiaru i specyfikacji projektu. Montaż w miejscu docelowym zajmuje nam od jednego dnia do około dwóch tygodni.

Warto jednak zaznaczyć, że zainteresowanie naszymi domami modułowymi rośnie, co skutkuje coraz dłuższą kolejką zamówień. Obecnie terminy realizacji zamówień przesuwają się na późne lato lub wczesną jesień. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego planowania i zapisywania się na listę zamówień, aby zabezpieczyć sobie korzystne warunki cenowe, które utrzymujemy stabilne mimo zmieniających się cen materiałów.

Podjęcie decyzji o budowie domu modułowego nawet przed zakupem działki może być strategicznym posunięciem. Dając sobie pół roku na znalezienie i przygotowanie działki, Klienci mogą cieszyć się swoim nowym domem już kilka tygodni po finalizacji zakupu gruntu. To nie tylko efektywność czasowa, ale i gwarancja, że inwestycja będzie realizowana w oparciu o stabilne ceny i wysoką jakość wykonania, charakterystyczną dla WestaTre.

Przeczytaj również: Usprawnianie procesów to klucz do sukcesu. Rozmowa z Adrianem Jankiewiczem, nowym Kierownikiem Produkcji w WestaTre

Właśnie, w jakim momencie potencjalni Klienci powinni nawiązać kontakt z WestaTre, aby rozpocząć realizację swojego projektu domu modułowego? Który moment jest najlepszy?

W WestaTre wierzymy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć planować budowę swojego wymarzonego domu modułowego. Niezależnie od tego, czy dysponujesz już działką i jesteś gotowy do rozpoczęcia budowy, czy dopiero rozważasz zakup domu, zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z nami. Wczesne rozpoczęcie współpracy pozwala nam przedstawić Ci szeroki wachlarz opcji projektowych oraz zaplanować cały proces budowy tak, aby był jak najbardziej optymalny i zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Doświadczenie pokazuje, że im wcześniej nawiążemy współpracę, tym lepiej dla realizacji projektu. Dzięki temu możemy wspólnie przejść przez wszystkie etapy przygotowań – od wyboru projektu, przez optymalizację procesów, aż po finalne prace budowlane – bez niepotrzebnego pośpiechu i z zachowaniem najwyższej jakości.

Rozumiemy, że czasem naszych Klientów mogą spotkać nieprzewidziane opóźnienia, na przykład w zakupie działki. W takich sytuacjach jesteśmy gotowi dostosować harmonogram prac, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby Klienta, minimalizując przy tym wszelkie niedogodności. Nasza elastyczność i zaangażowanie w projekty sprawiają, że ryzyko związane z oczekiwaniem na realizację domu jest minimalne.

Podsumowując, najlepszym momentem na rozpoczęcie współpracy z WestaTre jest moment, gdy zaczynasz myśleć o własnym domu. Niezależnie od etapu, w którym się znajdujesz, nasz zespół jest tutaj, aby wspierać Cię na każdym kroku tej ekscytującej podróży do posiadania własnego domu modułowego.

To teraz pytanie dla Ciebie. Z całej oferty WestaTre, czy jest jakiś model domu, który szczególnie przyciągnął Twoją uwagę?

Bez wątpienia mój faworyt to UTEN, nasza interpretacja nowoczesnej stodoły. Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem ten projekt, byłem absolutnie zaskoczony i zafascynowany jego unikalną bryłą – było to coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem, głównie dlatego, że nie miałem okazji podróżować po północy Europy, gdzie takie konstrukcje są bardziej powszechne.nowoczesna stodoła uten dom modułowy

UTEN wyróżnia się na tle innych domów nie tylko swoją estetyką, ale i praktycznym rozwiązaniem przestrzennym. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni zabudowy, wynoszącej zaledwie 50 m², inteligentne wykorzystanie przestrzeni, w tym wysokie poddasze, zwiększa powierzchnię do 73 m². Dom oferuje trzy sypialnie, salon z aneksem kuchennym oraz, co najważniejsze, imponującą, przeszkloną ścianę, która zaprasza do wnętrza obfite naturalne światło.

Kiedy za tą przeszkloną ścianą rozpościera się malowniczy widok – góry, las, czy jezioro – efekt jest po prostu magiczny. Taras, będący przedłużeniem salonu, dodatkowo potęguje wrażenie przestronności i bliskości z naturą. Dzięki temu, mimo teoretycznie skromnych wymiarów, UTEN sprawia wrażenie domu o znacznie większej powierzchni. To projekt, który idealnie łączy w sobie funkcjonalność, nowoczesny design i harmonię z otoczeniem, czyniąc go moim absolutnym ulubieńcem w ofercie WestaTre.

Trudno się nie zgodzić. Tomku, dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu satysfakcjonujących projektów w WestaTre.

Dziękuję bardzo.


Data dodania: 2024-02-21 09:30:00
ilość wyświetleń: 653