W świecie pełnym formalności i biurokracji, budowa domu może wydawać się ogromnym wyzwaniem. W WestaTre znamy jednak sposób na to, by uczynić ten proces prostym i przyjemnym. Rozmawiamy z Beatą Wróblewską, Managerem Regionu Południowego w biurze we Wrocławiu, która z pasją i profesjonalizmem wspiera klientów na każdym etapie ich inwestycji.
Mam uprawnienia do kierowania budową, co pozwala mi efektywnie pokierować klientami przez cały proces inwestycyjny. Mogę wskazać, na co powinni zwrócić uwagę jeszcze na etapie zakupu działki, jaki jest proces formalny, załatwienia pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, oraz jakie kroki należy podejmować po kolei. To ogromna korzyść dla klienta, ponieważ ma do czynienia nie z handlowcem, ale z osobą techniczną, która jest w stanie doradzić i wspierać na każdym etapie projektu.
Każdy przypadek jest zupełnie inny, z własnymi wyzwaniami i trudnościami. To sprawia, że moja praca jest ciągle ciekawa i nie nudzi się nawet przy obsłudze czterdziestego czy setnego klienta. I podejrzewam, że długo tak pozostanie (śmiech).
Przeczytaj również: W świecie domów modułowych z Katarzyną Nadskakułą, doradcą klienta w WestaTre
Klient, który decyduje się na współpracę z nami, nie musi się martwić o te elementy, które zazwyczaj sprawiają, że marzenie o własnym domu staje się przytłaczające. Oferujemy pakiet usług formalno-prawnych, który obejmuje obsługę kierownika budowy, obsługę geodezyjną, adaptację projektu przez architekta i inne niezbędne usługi. Dzięki temu Klient może być pewny, że poza podpisaniem pełnomocnictwa dla nas, może tylko czekać na otrzymanie kluczy. To znacząco ułatwia proces i ściąga z głowy klienta wszystkie formalności związane z postawieniem własnego domu.
Była sytuacja, gdzie musieliśmy niestety poinformować klienta, że nie będzie mógł wybudować domu na zakupionej działce. Problem został rozwiązany w ten sposób, że kupujący po prostu zdecydował się na zakup innej działki. Tym razem jednak był z nami w stałym kontakcie, a my wspieraliśmy proces wyboru i zakupu, by mieć pewność, że teren będzie spełniał niezbędne wymogi.
Najważniejsze jest przeznaczenie działki, co jest opisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli działka jest przeznaczona na cele mieszkalne lub rekreacji indywidualnej, można tam postawić dom. W przypadku innych przeznaczeń, może się to okazać niemożliwe. Czasami się udaje, ale jest to przeważnie długi i skomplikowany proces.
Przeczytaj również: Technologia STEICO. Sprawdź, co wyróżnia nasze domy modułowe na tle innych
Nie każdy wie, że procedury te różnią się tylko w niewielkim stopniu i głównie jeśli chodzi o czas oczekiwania na zatwierdzenie. Zgłoszenie pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ po 21 dniach od złożenia wniosku mamy cichą akceptację, w przeciwieństwie do pozwolenia na budowę, gdzie czas oczekiwania wynosi do 60 dni. Natomiast formalności, dokumenty, które należy przygotować i złożyć, są do siebie bardzo podobne. Nie można więc mówić o mniejszych formalnościach. Dlatego zawsze doradzamy klientom, aby stawiali dom, który spełnia ich oczekiwania, zamiast próbować dostosować się do przepisów i rezygnować z dodatkowych metrów.
Dziękuję.
Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia Beaty i jesteś z okolic Wrocławia lub w tym regionie chcesz postawić dom modułowy, skontaktuj się z nią mailowo lub telefonicznie:
Nasi pozostali doradcy również czekają na Twój kontakt. Napisz lub zadzwoń do managera Twojego regionu →