Ładowanie...
Ul. Gorzowska 7, 65-127 Zielona Góra
+(48) 695 104 574
pl en de de

Aktualności

Jak w WestaTre wspieramy realizację Twoich marzeń. Rozmowa z Beatą Wróblewską

W świecie pełnym formalności i biurokracji, budowa domu może wydawać się ogromnym wyzwaniem. W WestaTre znamy jednak sposób na to, by uczynić ten proces prostym i przyjemnym. Rozmawiamy z Beatą Wróblewską, Managerem Regionu Południowego w biurze we Wrocławiu, która z pasją i profesjonalizmem wspiera klientów na każdym etapie ich inwestycji.

Beato, czy mogłabyś opowiedzieć, jaką funkcję pełnisz w WestaTre i jak wspierasz klientów w realizacji ich marzeń o własnym domu? 

Mam uprawnienia do kierowania budową, co pozwala mi efektywnie pokierować klientami przez cały proces inwestycyjny. Mogę wskazać, na co powinni zwrócić uwagę jeszcze na etapie zakupu działki, jaki jest proces formalny, załatwienia pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, oraz jakie kroki należy podejmować po kolei. To ogromna korzyść dla klienta, ponieważ ma do czynienia nie z handlowcem, ale z osobą techniczną, która jest w stanie doradzić i wspierać na każdym etapie projektu.

 

Prowadzisz takie rozmowy na co dzień. Powiedz, z przymrużeniem oka, czy nie nudzą Cię te same formalności przy tak wielu klientach?

 

Każdy przypadek jest zupełnie inny, z własnymi wyzwaniami i trudnościami. To sprawia, że moja praca jest ciągle ciekawa i nie nudzi się nawet przy obsłudze czterdziestego czy setnego klienta. I podejrzewam, że długo tak pozostanie (śmiech).

 

Przeczytaj również: W świecie domów modułowych z Katarzyną Nadskakułą, doradcą klienta w WestaTre

 

Jakie korzyści płyną dla klienta z decyzji o budowie domu z WestaTre?

 

Klient, który decyduje się na współpracę z nami, nie musi się martwić o te elementy, które zazwyczaj sprawiają, że marzenie o własnym domu staje się przytłaczające. Oferujemy pakiet usług formalno-prawnych, który obejmuje obsługę kierownika budowy, obsługę geodezyjną, adaptację projektu przez architekta i inne niezbędne usługi. Dzięki temu Klient może być pewny, że poza podpisaniem pełnomocnictwa dla nas, może tylko czekać na otrzymanie kluczy. To znacząco ułatwia proces i ściąga z głowy klienta wszystkie formalności związane z postawieniem własnego domu.

 

Czy zdarzały się sytuacje, w których nie udało się rozwiązać problemu klienta?

 

Była sytuacja, gdzie musieliśmy niestety poinformować klienta, że nie będzie mógł wybudować domu na zakupionej działce. Problem został rozwiązany w ten sposób, że kupujący po prostu zdecydował się na zakup innej działki. Tym razem jednak był z nami w stałym kontakcie, a my wspieraliśmy proces wyboru i zakupu, by mieć pewność, że teren będzie spełniał niezbędne wymogi.

 

Co jest kluczowym aspektem, który może wpłynąć na możliwość budowy domu na danej działce? Jak uniknąć takiego problemu, przed jakim stanął wspomniany klient?

 

Najważniejsze jest przeznaczenie działki, co jest opisane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli działka jest przeznaczona na cele mieszkalne lub rekreacji indywidualnej, można tam postawić dom. W przypadku innych przeznaczeń, może się to okazać niemożliwe. Czasami się udaje, ale jest to przeważnie długi i skomplikowany proces.

 

Przeczytaj również: Technologia STEICO. Sprawdź, co wyróżnia nasze domy modułowe na tle innych

 

Powiedz na koniec o popularnym obecnie programie budowy domu na zgłoszenie. Czy procedura różni się znacząco od uzyskania pozwolenia na budowę?

 

Nie każdy wie, że procedury te różnią się tylko w niewielkim stopniu i głównie jeśli chodzi o czas oczekiwania na zatwierdzenie. Zgłoszenie pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ po 21 dniach od złożenia wniosku mamy cichą akceptację, w przeciwieństwie do pozwolenia na budowę, gdzie czas oczekiwania wynosi do 60 dni. Natomiast formalności, dokumenty, które należy przygotować i złożyć, są do siebie bardzo podobne. Nie można więc mówić o mniejszych formalnościach. Dlatego zawsze doradzamy klientom, aby stawiali dom, który spełnia ich oczekiwania, zamiast próbować dostosować się do przepisów i rezygnować z dodatkowych metrów.

 

A we wszelkich formalnościach pomoże WestaTre. Dziękujemy, Beato, za rozmowę.

 

Dziękuję.

 


Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia Beaty i jesteś z okolic Wrocławia lub w tym regionie chcesz postawić dom modułowy, skontaktuj się z nią mailowo lub telefonicznie:

 

 

Nasi pozostali doradcy również czekają na Twój kontakt. Napisz lub zadzwoń do managera Twojego regionu →


Data dodania: 2023-09-12 13:13:00
ilość wyświetleń: 1685