Ładowanie...
Ul. Gorzowska 7, 65-127 Zielona Góra
+(48) 695 104 574
pl en de de

Aktualności

Jak powstają domy modułowe na konstrukcji drewnianej

Jednym z często powtarzających się zapytań, związanych z domami modułowymi od WestaTre jest pytanie o to, czy są to budynki całoroczne. Odpowiedź brzmi: oczywiście. Konstrukcja drewniana to powszechnie stosowane na świecie rozwiązanie dla domów, które cechuje wysoka wytrzymałość, również w trudnych warunkach klimatycznych. Na przykład, w Skandynawii, gdzie tego typu budownictwo należy do tradycyjnych i musi się zmierzyć z kaprysami pogodowymi. Jeśli zastanawiasz się, jak powstają domu modułowe na konstrukcji drewnianej, a także – jak przebiega współpraca z WestaTre – ten wpis przygotowaliśmy właśnie z myślą o Tobie. Zapraszamy!

Planowanie i wybór projektu domu

Pierwszym krokiem w tworzeniu domu modułowego jest szczegółowe zaplanowanie procesu produkcyjnego, związane z wyborem i dostępnością działki pod budowę oraz decyzją związaną z projektem samego domu. W WestaTre, każda realizacja rozpoczyna się od zrozumienia potrzeb i oczekiwań Klienta – nieważne, czy przychodzi do nas inwestor zainteresowany budową domu pod wynajem czy rodzina, marząca o własnym, przytulnym kącie.

Na wstępnym etapie rozmów służymy wsparciem w wyborze działki pod budowę, przekazujemy naszą wiedzę, związaną z wymogami, jakie taki teren musi spełnić, a także rozważamy tę przyjemniejszą część spotkania – projekt domu modułowego na konstrukcji drewnianej. W naszej ofercie znajdują się projekty o różnych metrażach i w rożnych wersjach: od nowoczesnych stodół, przez domki letniskowe, po domy nawiązujące projektem do tradycyjnego budownictwa. Nasi doradcy szeroko omawiają każdy z nich, podpowiadając, jakie zmiany można w ich obszarze wprowadzić, by jeszcze lepiej dostosować je do potrzeb naszych Klientów.


jak powstaje dom modułowy na konstrukcji drewnianej

Produkcja domów modułowych na konstrukcji drewnianej

Gdy projekt zostanie zatwierdzony, a inne formalności pozwalają określić termin realizacji, rozpoczyna się etap produkcji modułów. Jak powstają domy modułowe na konstrukcji drewnianej? W kontrolowanych warunkach fabrycznych. Dzięki temu, każdy element domu jest precyzyjnie wytwarzany, a jego wymiary i jakość są weryfikowane na każdym etapie produkcji. Do budowy poszczególnych elementów, które będą następnie montowane na działce i łączone w całość, wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, które pozwolą zachować doskonałe parametry wytrzymałościowe, ognioodporne, termiczne i wygłuszające.

Do budowy drewnianego szkieletu stosujemy sprawdzony system konstrukcyjny STEICO. Betonowy fundament zapewnia stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji, a płyty gipsowe o podwyższonej odporności ogniowej zastosowane jako jedna z warstw ścian zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańcom.

jak powstaje dom modułowy na konstrukcji drewnianej

Wielowarstwowa konstrukcja ścian została dokładnie przemyślana tak, by zapewniać solidność całej konstrukcji, a także niezwykle ważną otwartość dyfuzyjną, czyli zapobiegać utrzymywania się wilgoci wewnątrz konstrukcji. Domownicy zyskują w ten sposób zdrowe, czyste powietrze w domu, wolne od alergenów, grzybów i bakterii.

Ochronę przed warunkami atmosferycznymi zapewnia również dach o konstrukcji drewnianej, wypełniony wełną drzewną o grubości 25 cm, którą pokrywamy blachą na rąbek.

Dzięki konstrukcji z drewna oraz drewnianym włóknom, domownicy mogą cieszyć się zdrowym powietrzem, a także komfortową temperaturą. Jako naturalny izolator, drewno chroni wnętrza przez zbytnim nagrzewaniem się latem oraz przed wychładzaniem w miesiącach zimowych.

Montaż domu modułowego na działce

Gotowe moduły są następnie transportowane na działkę Klienta, gdzie w ciągu zaledwie kilku dni są montowane i łączone, tworząc kompletną strukturę domu. Proces ten jest szybki i ma minimalny wpływ na otoczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku budowy w wrażliwych ekologicznie lub trudno dostępnych lokalizacjach.

Logistyką związaną z dostarczeniem modułów na miejsce budowy, również w trudnych warunkach, zajmują się nasi fachowcy, którzy weryfikują lokalizację przed rozpoczęciem montażu. Na miejscu nasz ekipa montażowa łączy odpowiednio przewiezione i zabezpieczone moduły w całość.

Wykończenie

Ostatnim etapem jest wykończenie domu, które również odbywa się z dużą dbałością o detale. W WestaTre oferujemy naszym Klientom wykończenie podstawowe, czyli w wersji deweloperskiej lub wykończenie pod klucz w jednej z czterech opcji tak, by domownicy mogli już następnego dnia po zakończeniu prac zamieszkać w swoim nowym domu.

jak powstaje dom modułowy na konstrukcji drewnianej

Gotowe! :)

Warto dodać, że na każdym z tych etapów jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów. Możemy wspierać ich w dopełnianiu formalności związanych z budową albo całkowicie przejąć te zadania po podpisaniu upoważnienia dla naszych doradców. Dzięki temu, możesz się odprężyć i tylko czekać, aż przywieziemy Ci dom!

Masz więcej pytań? Z chęcią na nie odpowiemy! Zapraszamy do jednego z naszych biur albo do kontaktu telefonicznego z naszymi doświadczonymi doradcami →


Data dodania: 2024-02-27 08:40:00
ilość wyświetleń: 5267