Ładowanie...
Ul. Gorzowska 7, 65-127 Zielona Góra
+(48) 695 104 574
pl en de de

Technologia

System budowlany STEICO

Nasze domy modułowe to prawdziwe arcydzieło technologii budowlanej. Każdy z naszych budynków został zaprojektowany z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców. Dzięki zastosowaniu technologii szkieletowej drewnianej, wykonanej w systemie budowlanym STEICO, nasze domy są bardzo wytrzymałe i solidne. Połączenie drewnianej konstrukcji oraz betonowego w fundamentu zapewnia stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

 

Solidne zadaszenie

Dach o konstrukcji drewnianej, wypełniony wełną drzewną o grubości 25 cm, pokryty blachą na rąbek, nadaje domom modułowym nowoczesnego wyglądu i zapewnia doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Doskonała izolacja termiczna i akustyczna

Nasze domy modułowe to przykład harmonijnego połączenia piękna z funkcjonalnością. Ściany zewnętrzne nośne, wykonane z belek dwuteowych w konstrukcji drewnianej szkieletowej, wypełnione wełną drzewną gwarantują doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co między innymi przekłada się na niższe koszty utrzymania budynku.

Wytrzymała i estetyczna elewacja

Elewacja wentylowana jest zwykle wykonywana ze świerkowych desek elewacyjnych oraz blachy na rąbek, co dodaje naturalnego i przyjaznego dla oka charakteru całej konstrukcji.

Istnieje także opcja wykończenia elewacji tynkiem, dzięki któremu budynek zyskuje tradycyjny wygląd.

Energooszczędne okna spełniają obowiązujące wymagania techniczne, są złożone standardowo z trzyszybowego pakietu szklenia. Drzwi zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniają ochronę przed hałasem i zimnem, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd.

 

Elementy konstrukcyjne domów modułowych WESTA TRE

 

Ściany domu modułowego zbudowane są z kilku warstw, z których każda ma swoje zadanie tworząc razem przemyślany układ ściany otwartej dyfuzyjnie.

  • Płyta G-K, która stanowi warstwę wykończeniową każdej ściany i pozwala na swobodną aranżację wewnątrz pomieszczeń.
  • Płyta OSB - w naszej ścianie pełni ona dwie funkcje. Przede wszystkim usztywnia całą konstrukcję a po drugie pełni rolę paroizolacji. Nie pozwala na wnikanie pary wodnej w warstwy izolacyjne ściany. W przeciwieństwie do innych producentów, którzy stosują OSB z zewnątrz, w domach modułowych jest ona umieszczana od wewnątrz. Dzięki temu wilgoć nie wnika do środka budynku, a jeśli się tam pojawi, jest odprowadzana na zewnątrz. Użycie OSB z zewnątrz może prowadzić do kumulowania wilgoci w ścianach, co z kolei może prowadzić do powstawania grzybów i uszkodzenia drewnianej konstrukcji.
  • Kolejnym elementem jest konstrukcja z belek dwuteowych Steico Joist, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością. Belki dwuteowe są lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe, co pozwala na szybki i łatwy montaż. Dwuteowy kształt belek niweluje występowanie mostków termicznych.
  • Pomiędzy belkami Steico Joist umieszczane jest ocieplenie z wełny drzewnej wdmuchiwanej Steico Zell- to innowacyjna izolacja, która charakteryzuje się wysoką wydajnością i skutecznością. Wełna drzewna jest materiałem naturalnym, który doskonale izoluje termicznie i akustycznie. Ocieplenie jest wdmuchiwane w przestrzenie między belkami konstrukcyjnymi i zapewnia doskonałą izolację termiczną.
  • Na zewnętrznej stronie konstrukcji ściany montowana jest płyta izolacyjna Steico Uniwersal, która pełni funkcję ochrony przed działaniem wiatru i wody. Płyta ta jest wodoodporna, ale paroprzepuszczalna, co pozwala na swobodny przepływ pary wodnej z wnętrza przegrody.
  • Łaty, kontrłaty - to elementy montowane na zewnątrz płyty izolacyjnej i służą do przytwierdzenia elewacji zewnętrznej.
  • Elewacja to wykończenie zewnętrzne, które nadaje domowi modułowemu nowoczesny wygląd. Elewacja w naszych domach modułowych może być wykonana z drewna lub blachy na rąbek, a także może być tynkowana.

Wszystkie wymienione powyżej elementy konstrukcyjne tworzą razem kompleksową i wysoce efektywną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewniają izolację termiczną i akustyczną, co przekłada się na wygodę i oszczędność energii w użytkowaniu domu modułowego.

 

 

Zalety naszych domów modułowych

 

W WESTA TRE wyspecjalizowaliśmy się w produkcji i budowie domów modułowych. Dzięki ogromnemu doświadczeniu mamy pewność, że nasze domy mają dużo zalet, przekładających się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez ich mieszkańców.

Oto najistotniejsze z nich:

  • Ochrona przed ogniem: domy modułowe WESTA TRE są produkowane z materiałów, które charakteryzują się bardzo dobrą odpornością ogniową. Ściany budowane w systemie Steico posiadają klasyfikację NRO (nie rozprzestrzeniają ognia).
  • Dyfuzja pary wodnej: budynki są projektowane w taki sposób, aby były solidne i mogły oddychać. System otwartych dyfuzyjnie ścian pozwala na naturalną wymianę powietrza, co wpływa na komfort mieszkańców i zapobiega występowaniu szkodliwego dla zdrowia pleśni i grzybów. Zjawisko powstawania punktu rosy może prowadzić do kondensacji pary wodnej wewnątrz ścian. Zewnętrzna warstwa ściany zbudowana z materiałów otwartych dyfuzyjnie pozwala na swobodną migrację pary wodnej i wyeliminowanie tego zjawiska.