Ładowanie...
Ul. Gorzowska 7, 65-127 Zielona Góra
+(48) 695 104 574
pl en de de

Aktualności

Inwestycja w przyszłość. Dlaczego domy modułowe są idealnym wyborem dla inwestorów

Jak pokazują raporty, domy modułowe zyskują na popularności z roku na rok. W Europie ten rodzaj budownictwa jest już szeroko stosowany w takich krajach jak Niemcy, Finlandia, Norwegia i Wielka Brytania, zarówno na cele mieszkalne, jak i biznesowe. Powstają w ten sposób hotele, domy dla seniorów oraz obiekty użyteczności publicznej, a także – punkty usługowo-handlowe. Co sprawia, że biznes coraz częściej sięga po możliwości jakie oferują domy modułowe? Sprawdź.

Domy modułowe w liczbach

Domy modułowe są inwestycją w przyszłość. Według najnowszych danych, globalny rynek budownictwa modułowego osiągnął wartość 76,1 miliarda dolarów w 2021 roku. Analitycy z Research and Markets przewidują, że do 2027 roku rynek ten wzrośnie do 109 miliardów dolarów, z roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 6,17%. Inny raport, tym razem od Grand View Research, prognozuje, że do 2030 roku wartość rynku osiągnie nawet 162,4 miliarda dolarów, z CAGR na poziomie 7,3%.

Ale co napędza ten imponujący wzrost? Kluczową rolę odgrywają rozwijające się kraje, gdzie dynamiczna urbanizacja i rozwój przemysłu stwarzają zapotrzebowanie na nowe projekty budowlane. Technologiczny postęp w budownictwie, w połączeniu z zaletami modułowej technologii — takimi jak szybszy czas budowy, niższe koszty i większa elastyczność — napędza popyt na tego typu konstrukcje. Dodatkowo, rosnące obawy ekologiczne i potrzeba zrównoważonego rozwoju sprawiają, że domy modułowe stają się lepszą alternatywą niż tradycyjne budownictwo.

W najbliższych latach spodziewamy się, że to właśnie budownictwo modułowe będzie najszybciej rosnącym segmentem rynku. Poprawiająca się sytuacja gospodarcza na kluczowych rynkach, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Azja, z pewnością przyczyni się do wzrostu popytu na powierzchnie komercyjne, takie jak biura, salony wystawowe i hotele. A jakie korzyści domy modułowe mogą przynosić polskim przedsiębiorcom?

Dlaczego domy modułowe są idealne dla inwestorów?

Przyjrzyjmy się kilku zaletom domów modułowych, które mają bezpośrednie przełożenie na biznes, ponoszone koszty, a także coraz częściej stosowane strategie zrównoważonego rozwoju.

  • Szybkość realizacji projektu

Jednym z największych atutów domów modułowych jest czas realizacji projektu. Chociaż jest on różny w zależności od powierzchni, w WestaTre dla konstrukcji do 35 m², produkcja modułów i ich montaż zazwyczaj trwają jedynie 2 miesiące od momentu podpisania umowy. To zdecydowanie krócej niż postawienie domu tradycyjnymi metodami, co oznacza, że inwestorzy mogą znacznie szybciej zacząć czerpać zyski z swojej inwestycji.

  • Elastyczność projektowa

Domy modułowe oferują pewien poziom elastyczności, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość wprowadzenia zmian w projekcie lub zaprojektowanie własnego budynku, który – szczególnie w przypadku realizacji biznesowych – musi spełniać określone warunki zgodne nie tylko z przepisami, ale także z przeznaczeniem i wygodą użytkowania. W WestaTre indywidualne projekty tworzymy we współpracy z naszymi ekspertami, co daje inwestorom możliwość dostosowania projektu do własnych potrzeb i oczekiwań.

  • Zrównoważony rozwój i ekologia

Domy modułowe są nie tylko efektywne, ale również ekologiczne:

  1. Prefabrykacja. Proces ten ogranicza ilość zużytych materiałów i minimalizuje potrzebę transportu, co wpływa na redukcję emisji dwutlenku węgla.
  2. Efektywność Energetyczna. Dzięki lepszej izolacji i szczelności, domy modułowe zużywają mniej energii. Drewniana konstrukcja i naturalne właściwości termoizolacyjne drewna dodatkowo podnoszą efektywność energetyczną.
  3. Oszczędność Zasobów. Proces produkcji domów modułowych zużywa mniej wody i energii, co również ogranicza emisję dwutlenku węgla.
  4. Zrównoważona Gospodarka Leśna. Surowiec wykorzystywany w produkcji pochodzi ze zrównoważonych źródeł, co dodatkowo podkreśla ekologiczny charakter tego typu budownictwa.

Dowiedz się więcej we wpisie: Ekologia w budownictwie – dlaczego warto postawić na dom modułowy na konstrukcji drewnianej →

Dom modułowy pod inwestycję – poznaj nasze realizacje

Wśród inwestorów, którzy decydują się na budownictwo modułowe są zarówno przedsiębiorcy, szukający szybkiego sposobu na postawienie biura czy punktu handlowo-usługowego, jak i osoby, które chcą oferować swoim klientom wysokiej jakości wypoczynek w komfortowym miejscu oddalonym od miasta i otoczonym zielenią. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Budynek usługowo-handlowy

Czas realizacji to zdecydowanie duża zaleta domów modułowych dla osób, które chcą szybko otworzyć swój punkt sprzedażowy lub usługowy. To także sposób na większą niezależność dla tych, którzy dysponują terenem i nie chcą wynajmować lokalu, a jednocześnie chcą szukać sposobów na ograniczenie zużycia energii, na przykład poprzez inwestycję w panele fotowoltaiczne. 

Dom modułowy przygotowany według projektu może zostać dopasowany metrażem do wielkości działki, a jednocześnie zapewniać komfort użytkowania poprzez funkcjonalny rozkład pomieszczeń. 

inwestycja w dom modułowy

Budynek dla klientów stacji do ładowania samochodów elektrycznych

Jedna z naszych ostatnich realizacji to funkcjonalne punkty dla dużej firmy z branży elektromobilnej. Budynek jest częścią stacji ładowania samochodów elektrycznych i będzie miejscem, w którym klienci będą mogli w komfortowych warunkach poczekać aż ładowanie zostanie ukończone, zjeść przekąskę, wypić kawę lub skorzystać z toalety.

dom modułowy idealny dla inwestorów

Zaletą budownictwa modułowego jest w tym przypadku możliwość szybkiego postawienia kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu punktów o identycznym projekcie. Przy projektach, gdzie zapotrzebowanie na daną usługę jest wysokie, czas jest największą walutą. Krótki termin realizacji zapewnia też szybki zwrot z inwestycji, a co za tym idzie – wyższą rentowność biznesu, a także możliwość jego skalowania.

inwestycje dom modułowy

Domy modułowe jako miejsce wypoczynku

Zmęczenie życiem miejskim, a przede wszystkim wszechobecną betonozą sprawia, że wiele osób poszukuje zacisznego miejsca do wypoczynku za miastem. Praca zdalna umożliwia ponadto ucieczkę od murów i hałasów ulic nie tylko w sezonie urlopowym. Taką okazję dostrzegają przedsiębiorcy, którzy inwestują właśnie w wypoczynek.

inwestycja w domy modułowe

Przykładem są Piotr i Malwina Wysoccy, którzy od lat oferują swoim klientom relaks przy jodze w uroczym Gniewoszowie. Z czasem postanowili rozwinąć swoją działalność o dodatkowe miejsca noclegowe, a pomysł podsunęli im sami klienci, których urzekła bliskość zieleni i spokój, jaki zapewniały im okolice.

Zobacz, jak przebiegały prace nad tą realizacją i poznaj bliżej naszych Klientów na naszym kanale YouTube →

domy modułowe jako inwestycja

Jak rozpocząć inwestycję w domy modułowe?

Jak przełożyć możliwości, jakie oferuje budownictwo modułowe w korzystny biznes? Oto kilka kroków, które są przed Tobą. Nie wahaj się skontaktować z nami na każdym z nich, ponieważ jesteśmy w stanie pomóc na każdym etapie realizacji.

Krok 1: Zdefiniuj cel inwestycji

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji, ważne jest, aby mieć jasno zdefiniowany cel. Czy chcesz zbudować ośrodek wypoczynkowy, biura, czy może punkt usługowy? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego projektu.

Krok 2: Dokładne planowanie

Planowanie to klucz do sukcesu. Zastanów się nad lokalizacją, wielkością projektu oraz budżetem. W tym etapie warto również zasięgnąć opinii ekspertów. W WestaTre służymy pomocą w zakresie weryfikacji działki pod budowę, kwestii formalno-prawnych i praktycznych porad, które na tym etapie warto wziąć pod uwagę.

Krok 3: Wybór Projektu

Na podstawie wcześniejszych konsultacji i planowania, wybierz projekt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. WestaTre oferuje zarówno gotowe projekty, jak i możliwość stworzenia indywidualnego planu.

Krok 4: Podpisanie umowy i rozpoczęcie produkcji

Po wyborze projektu i uzgodnieniu wszystkich szczegółów, następuje podpisanie umowy. W tym momencie określamy termin realizacji, planujemy harmonogram i przystępujemy do pracy.

Krok 5: Odbiór techniczny i rozpoczęcie eksploatacji

Po zakończeniu montażu domu, przeprowadzony zostaje odbiór techniczny. Po jego pozytywnym przejściu, możesz rozpocząć eksploatację swojego nowego obiektu i czerpać zyski z inwestycji.

Inwestuj mądrze, ciesz się zyskami

Domy modułowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem dla inwestorów z różnych branż. Ich szybki czas realizacji, elastyczność projektowa i korzyści ekologiczne sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zainwestować w przyszłość. Dodatkowo, z pomocą doświadczonych doradców z WestaTre, proces inwestycji staje się jeszcze prostszy i bardziej efektywny.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem inwestycji w domy modułowe i chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami już dziś. Nasi doświadczeni doradcy są gotowi, aby pomóc Ci w każdym etapie projektu, od planowania po realizację. Nie czekaj, zainwestuj w przyszłość już teraz!


Data dodania: 2023-09-26 09:25:00
ilość wyświetleń: 1565